Gubbaseglingen 2 - 4 September 2005 tio båtar
 
Hemmahamn - Allinge,           fredagen
Allinge - Christiansø,               lördagen
Christiansø - Hemmahamn,   söndagen
 
Vid hårt väder finns alternativ med Hällevik-Tärnö, Utklippan-Aspö,
Åhus eller liknande.
 
VHF passning/trafik på kanal 77 . Passning från 08.00 02.09.2005. Gör provanrop!

Bilder

Dolce Anita
Björns bilder 2005
ELIDA
Svennes bilder 2005

NEXUS
Johans bilder 2006
Dennis bilder 2005

SJÖRÖK
Peters bilder 2005
Bengts bilder 2005

Bos bilder 2005

VINDLEKA
Håkans bilder 2005
Rolfs bilder 2005


Båtar

 
Blue Magic  Dehler 34
BlueMagic@Gubbasegling.tk
Utgår från Ekenäs 08.00
 

Lars Sjöstedt
LarsG.Sjostedt@alfalaval.com

Anders Sandel
Martin Lindner
Rolf Jönsson
+46 733 975504
.
+46 705 14 68 09
+49 1777 34 27 54
+46 733 97 55 58
       
 
Dolce Anita Linjett 32
Utgår från Angelskog 06.00
 
Björn Birgersson
Bjorn.Birgersson@telia.com
Jan-Olof Ågren
Leif Possung
+46 708 285767
.
.
.
       
 
Elida Maxi 95
Elida@Gubbasegling.tk
 
Svenne Lindström
Sv.Lindstrom@telia.com
Lennart Martinsson
Ingmar Månsson
Hampus Martinsson
+46 706916957
.
+46 709152419
+46 707420474
..
       
 
Kajsa III Elan 37
Utgår från Karlshamn 01.09.2005
 
Benny Nilsson
benny@bennynilssonbyggab.se
Martin Nilsson
Tony Johansson
Nils Persson
+46 708 661430
 
.
.
.
       
 
Monique Sun Fast 37
Utgår från Karlshamn 08.00
 
Christer Malmros
christer@emaljen.se
Lars Jansson
Ronny Berggren
Tommy Svensson
+46 708 176 111
.
.
.
.
       
 
Nexus 35 Match
Utgår från Ekenäs 08.00
 
Dennis Robérteus
Dennis.Roberteus@Ronneby.se
Staffan Lindström
Sven-Erik Ohlsson
Jimmy Bengtsson
Björn Mattsson
+46 709 831213
.
+46 708 187891
+46 708 264200
+46 704 187001
+46 733 513461
       
 
Sjörök Dahlström 34
Sjorok@Gubbasegling.tk
Utgår från Saltärna ca 08.00
 
Peter Borenberg
Peter.Borenberg@tele2.se
Fredrik Borenberg
Bo Sunesson
Bengt Söderlind
+46 707 667082
.
+46 708 378232
+46 733 700842
+46 705 226112
       
 
Viktoria av Lomma
Dehler 35

Utgår från Gåsfeten ca 08.00.
Medtag öskar.
 
Björn Hjerpe
Per-Olov Carlsson
PerOlov.Carlsson@ipbolaget.com 
Bernt Sundin
 
 
+46 707 414163
.
+46 708 305176
       
 
Vindleka Rhapsody
Vindleka@Gubbasegling.tk
Utgår från Saxemara 08.00
 
Anders Ohrstedt
Anders@Ohrsedts.se
Johan Ohrstedt
Rolf Jonasson
Thomas Holmgren
Håkan Robertsson
+46 709 105015
.
+46 730 447 075
+46 737 191 672
+46 708 471 152
+46 708 335 183
       
Linjett 33 på kryss  
Odöpt Linjett 33
Utgår från Ekenäs08.00
 
Anders Nöjd
Anders.Nojd@gamlajernboden.se
Carsten Pettersson
Göran Jonasson
Anders Persson
+46 708 947 505
.
.
.
.